آيا مدارس شبانه‌روزي مناسب فرزندانمان است؟

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد


آیا مدارس شبانه‌روزی مناسب فرزندان شما هستند؟ مدارس شبانه‌روزی تجربیات ارزشمندی را در آموزش وزندگی عرضه می‌کنند که در زندگی آینده فرزندان بسیار مفید خواهد بود.

رفتن به مدرسه شبانه‌روزی تصمیم ساده‌ای نیست. فرزند شما باید با محیطی جدید خو بگیرد. جدایی فیزیکی از خانواده و دوستان قدیمی می‌تواند تصمیم‌گیری را ازلحاظ احساسی سخت کند. هزینه‌های مالی هم در این مورد قابل‌توجه هستند. آیا ارزشش را دارد؟ آیا همان آموزش و تجربیات نمی‌تواند در یک مدرسه خصوصی روزانه عرضه شود؟ یا یک دبیرستان خوب؟
پایگاه خبری بازار بین‌المللی کار در ادامه به بررسی مدارس شبانه‌روزی در مقابل دیگر گزینه‌ها می‌پردازد.

مدارس شبانه‌روزی در مقابل دیگر گزینه‌ها

چیزهایی که باید در نظر بگیرید و مقایسه کنید:

بسته به این‌که کجا زندگی می‌کنید گزینه‌های آموزش محلی را می‌توان از راه‌های مختلف با مدارس شبانه‌روزی مقایسه نمود. مدارس خصوصی روزانه یا دبیرستان‌ها به‌طور طبیعی می‌توانند دانش آموزان خیلی زرنگ و استادانی کارآزموده داشته باشد. پیشنهادات علمی و فوق‌برنامه نیز به همان اندازه می‌تواند رقابتی و متنوع باشد. اگر گزینه‌های محلی را در کنار مدارس شبانه‌روزی در نظر دارید، این موارد مهم را باهم مقایسه کنید:

 • توجه به دانش آموزان- مدارس شبانه‌روزی عموماً دارای کلاس‌های کوچک‌تری هستند که به معلمان این امکان را می‌دهد که به تک‌تک دانش آموزان کلاس توجه کنند. چیدمان کلاس گاهی اوقات به‌گونه‌ای است که سبب تشویق دانش آموزان به مشارکت و ایجاد تماس چشمی بین اعضای کلاس می‌شود.

 • کیفیت کادر آموزشی – اکثریت کادر آموزشی مدارس شبانه‌روزی دارای مدارک پیشرفته در آموزش یا تخصص در رشته‌های دیگر هستند.

 • کیفیت منابع – منابع دانش‌آموزی در مدارس شبانه‌روزی – مانند کتابخانه، امکانات تئاتر، مجتمع ورزشی- اغلب می‌تواند نسبت به گزینه‌های محلی برتر باشد.

 • اساتید چالشی – دانشگاهیان در مدارس شبانه‌روزی در بالاترین استاندارد‌ها عمل می‌کنند. دانش آموزان وادار می‌شوند که بپرسند "چرا؟"، پی گیر شوند و با مشکلات چالش‌برانگیز روبه‌رو شوند.

 • پیشنهاد‌های وسیع و متنوع – دوره‌های آموزش‌های انتخابی در مدارس شبانه‌روزی متنوع هستند، و محدوده وسیعی از عناوین را ارائه می‌کند. گزینه‌های ورزشی و فوق‌برنامه نیز وسیع است و دانش آموزان را به امتحان کردن چیزهای جدید تشویق می‌کند. همچنین خیلی از مدارس شبانه‌روزی فرصت‌هایی را نیز برای تحصیل در کشور‌های متفاوت برای یک یا چندترم پیشنهاد می‌کنند.

 • مشاوره دانشکده – گروه‌های مشاوره دانشکده در مدارس شبانه‌روزی به‌طورکلی دارای کادر خوب است و کاملاً جدی گرفته می‌شوند. مشاوران معمولاً در کمک کردن به انتخاب مدارس مناسب، برای متقاضیان دارای تجربه‌های بسیاری هستند و به آن‌ها توصیه می‌کنند که وارد مؤسسات رقابتی شوند.

مزایای منحصربه‌فرد مدارس شبانه‌روزی:

به‌عبارت‌دیگر، به‌هرحال، شما خواهید فهمید که مدارس شبانه‌روزی اکیداً منحصربه‌فرد هستند. در مورد مدرسه شبانه‌روزیتان تحقیق کنید، احتمالاً این را خواهید شنید که"مدارس شبانه‌روزی به‌خودی‌خود محیطی آموزنده است" . این عبارت اگرچه کمی سطحی به نظر می‌رسد ولی درست است – زندگی در یک جامعه کوچک در مدرسه شبانه‌روزی به یادگیری‌ای منجر می‌شود که درست به‌اندازه‌ی (یا بیشتر از) آنچه دانش آموزان به‌سختی در کلاس می‌آموزند، باارزش است. فارغ‌التحصیلان مدرسه شبانه‌روزی میگویند که این مشخصات از مدارس را واقعاً دوست داشتند:

 • برای خود تصمیمات مهم بگیرید و مسئول خودتان باشید – برای خود زندگی کردن همیشه آسان نیست. البته در اینجا حمایت‌ها از طرف مدرسه، مشاوران و همسالان بسیار زیاد است، اما هنوز باید مواظب خود بوده و مسئولیت کارهای خود را بیشتر ازآنچه در خانه زندگی می‌کردند به عهده بگیرند. باوجود این‌که در مدارس شبانه‌روزی، ساختاری کاملاً مشخص برای فعالیت‌های روزانه وجود دارد، بازهم باید در مورد این‌که زمان خود را چگونه بگذرانند، چه فعالیت‌ها و فرصت‌هایی را بگیرند، و چگونه تعادلی معقول بین بازی و کار برقرار کنند تصمیم‌گیری کنند. دانش آموزان قادر به تصمیماتی خواهند بود که تأثیری مستقیم بر آموخته‌ها وزندگی‌شان در مدرسه شبانه‌روزی دارد. ازنظر والدین این تقریباً به معنی افزایش کمال، خودکفایی بهتر، و آماده‌سازی بهتر برای دانشگاه است.

 • بودن در محیطی که تشویق‌کننده‌ی آزمودن چیزهای جدید است – رفتن به مدارس شبانه‌روزی به معنی ماجراجویی در چیزهایی ناآشناست. رفتن به مدرسه‌ی شبانه‌روزی همانند هر ماجراجویی جدیدی، به معنی خطر کردن برای رسیدن به جایزه‌ای است که آن را ارزشمند می‌دانید. خبر خوب این‌که هر کس دیگری هم که به مدرسه‌ی شبانه‌روزی می‌رود این خطر را می‌کند. شما عضوی از جامعه‌ای خواهید شد که اشتیاق به کشف چیزهای جدید در بدنه‌ی دانش‌آموزی به‌صورت ذاتی وجود دارد و جایی که بسیاری از افراد قادر به آزمایش چیزهای جدید هستند. افراد در طول مدرسه‌ی شبانه‌روزی انواع جدیدی از افراد را ملاقات خواهند کرد، جایگاه خود را در جامعه‌ی جدید پیدا خواهند کرد، مهارت‌ها و موضوعات جدید می‌آموزند، و خود را برای سطحی بالاتر از استاندارد‌های آموزشی به چالش خواهند کشید.  با هر چالش کوچکی که مدرسه‌ی شبانه‌روزی ایجاد می‌کند، فرزندان شما  چیزی در مورد خودشان می‌آموزند و اندکی برای خودشان قابل‌قبول‌تر می‌شوند. این به معنی آن است که دانش آموزان اغلب بسیاری از رشد شخصیت را تجربه می‌کنند و اعتمادبه‌نفسشان افزایش پیدا می‌کند.

 • تفریح زیاد و ایجاد روابط دوستی محکم – مدرسه‌ی شبانه‌روزی همچنین می‌تواند بسیار مفرح باشد. حالتی را تصور کنید که با بهترین دوستانتان در یک‌خانه زندگی می‌کنید. خیلی عادی است که هم خوابگاهی‌های شما تبدیل به نزدیک‌ترین شبکه از دوستان و حامیانتان بشوند. دوستی‌ای که در این محیط‌ها وجود دارد در کل زندگی به یادتان خواهد ماند.

 • داشتن طیف گسترده‌ای از دوستان – هدف فعال مدارس شبانه‌روزی گردآوری دانش‌آموزانی با پس‌زمینه‌های جغرافیایی، نژادی، و اقتصادی-اجتماعی است. بسیاری از مدارس دانش‌آموزانی دارند که از چندین کشور خارجی به آنجا آمده‌اند. در مدارس شبانه‌روزی می‌توانید شاهد طیف نسبتاً گسترده‌ای از اشخاص و فرهنگ‌ها باشید، درحالی‌که مدارس محلی شمارا در معرض گستره‌ی کمتری از دانش آموزان خارجی قرار می‌دهد.

 • در دسترس بودن کادر علمی به‌صورت منظم، همانند دوستان –

  دانش آموزان در مواقع بسیاری در طول روز با کادر علمی در ارتباطند، مثلاً کلاس (به‌عنوان معلم)، محل ورزش (به‌عنوان مربی)، گروه‌های فوق‌برنامه (به‌عنوان مشاور)، و خوابگاه (به‌عنوان ناظر خوابگاه). ازآنجاکه کادر علمی در طول روز در دسترس هستند، درخواست کمک علمی معمولاً بسیار ساده‌تر است. همچنین ارتباطات بین اعضای کادر علمی و دانش آموزان در این محیط‌های چندگانه بهتر برقرار می‌شود، و آن دسته از فرصت‌های آموزشی و تربیتی را ارائه می‌کند که در محیط‌های دیگر قابل‌دسترسی نیستند.

 • عضویت در یک جامعه‌ی پرافتخار – فارغ‌التحصیلان مدرسه‌ی شبانه‌روزی عموماً نسبت به مدرسه‌ی شبانه‌روزی پیشین خود مشتاق و مفتخرند (در بسیاری از حالات بیش از دانشگاه پیشین خود). سنت‌ها و تاریخ پشت هر مدرسه‌ی شبانه‌روزی تعیین‌کننده‌ی خاصیت هر مدرسه است، و بر روی هر دانش‌آموزی که به آنجا برود مؤثر است.

تحصیل در مدارس شبانه‌روزی معنایی وسیع  پیدا می‌کند- این مدارس اغلب مأموریتی روشن دارند که نه‌تنها دانش آموزان را در کلاس‌های درس آموزش بدهند، بلکه به آن‌ها کمک کنند که افرادی بهتر شوند. ازآنجاکه مدارس شبانه‌روزی اغلب در آموزش علمی دانش آموزان خیلی عالی هستند (طوری که بهتر از مدارس محلی عمل می‌کنند)، فواید کمتر قابل‌اندازه‌گیری مستقیم آن‌ها نیز می‌تواند بسیار خوب در نظر گرفته شود. همان‌طور که به مدارس شبانه‌روزی مختلف نگاه می‌کنید، ببینید که آیا می‌توانید فرزندتان را در آنجا تصور کنید؟


این مطلب را به اشتراک بگذارید


آموزش اخذ امتياز زبان دوم براي استراليا (NAATI)

آموزش اخذ امتياز زبان دوم براي استراليا (NAATI)

آموزش اخذ امتياز زبان دوم براي استراليا (NAATI)

كارگاه آموزشي اخذ اقامت كاري كانادا-كبك

كارگاه آموزشي اخذ اقامت كاري كانادا-كبك

كارگاه آموزشي اخذ اقامت كاري كانادا-كبك

معرفي متدهاي آموزش زبان فرانسه

معرفي متدهاي آموزش زبان فرانسه

معرفي متدهاي آموزش زبان فرانسه

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

(Société de transport de Montréal (STM
ارزانترين راه سفر به بلغارستان

ارزانترين راه سفر به بلغارستان

The Cheapest way to get to Bulgaria from Istanbul
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد