اخبار و وقايع جهان در فوريه 2014

اخبار و وقايع جهان در فوريه 2014

 

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014 

 

 

 ·         رشد کندتر از انتظار اقتصاد روسیه در 2013

2 فوریه 2014

اقتصاد روسیه در سال 2013 کمتر از نصف نرخ سال 2012 رشد کرد، زیرا سرمایه‌گذاری درپی رکود در اروپا دچار کاهش شد.

 

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014 

 

به گزارش بلومبرگ، دفتر آمار فدرال روسیه گزارش داد تولید ناخالص داخلی 3/1 درصد رشد کرده که کمترین میزان از سال 2009 تاکنون و کمتر از پیش‌بینی 5/1 درصدی اقتصاددانان و برآورد 4/1 درصدی وزارت اقتصاد روسیه است. اقتصاد این کشور در سال 2014 رشد 4/3 درصدی را ثبت کرده بود.
رشد اقتصاد 2 تریلیون دلاری روسیه برای چهارمین سال کند شده است، زیرا هزینه مصرف‌کنندگان که نقطه اتکاي اقتصاد این کشور است، نتوانسته کاهش سرمایه‌گذاری و افت تقاضای جهانی برای نفت و گاز طبیعی را جبران کند. به گفته مقامات وزارت اقتصاد روسیه احتمالا کندی رشد اقتصادی در فصل نخست امسال نیز ادامه خواهد یافت. با این وجود وزارت اقتصاد رشد 5/2 درصدی را برای امسال انتظار دارد.

 

 ·         افت استانداردهای زندگی در انگلیس

4 فوریه 2014

موسسه آمار انگلیس در جدیدترین گزارش خود ضمن اشاره به کاهش متوالی سطح درآمد واقعی در این کشور نسبت به افت سطح استانداردهای زندگی هشدار داده است.


به گزارش  پرس تی‌وی، موسسه آمار انگلیس اعلام کرد درآمدهای واقعی مردم این کشور از سه ماه نخست 2010 میلادی تاکنون به‌طور متوالی کاهش داشته و با افت 2/2 درصدی روبه‌رو شده است. براساس این گزارش افت متوالی سطح درآمدهای مردم انگلیس و افت استانداردهای زندگی این کشور از سال 1964 میلادی بی‌سابقه بوده است. موسسه آمار انگلیس افزود کاهش سطح درآمد واقعی و استانداردهای زندگی مردم به علت عوامل مختلفی از جمله کاهش بهره‌وری و تغییر در ساعات کار مردم این کشور بوده است.

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014 

 

از سال 2008 میلادی که انگلیس با رکود اقتصادی روبه‌رو شد بسیاری از کارگران مجبور شدند تا ساعات کار خود را کاهش دهند. تازه‌ترین آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که درآمد واقعی مردم انگلیس در سه ماه سوم 2013 میلادی نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 1/5 درصد کاهش داشته است. پیش از این نیز موسسه مطالعات مالی انگلیس اعلام کرده بود، سطح استانداردهای زندگی در این کشور از زمان وقوع بحران مالی و اقتصادی در سال 2008 میلادی تاکنون به شدت کاهش یافته است و این استانداردها تا پیش از برگزاری انتخابات سال 2015 میلادی به سطح قبل از بحران مالی نخواهد رسید. میانگین درآمد مردم انگلیس نسبت به اوج آن در سال‌های 2007 و 2008 بیش از 6 درصد کاهش داشته است. خانوارهای فقیر و کم درآمد آسیب پذیرترین گروه‌های اجتماعی در برابر افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی به شمار می‌روند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که افزایش چشمگیر هزینه‌های زندگی و رشد ناچیز درآمدها فشار زیادی را بر خانوارهای انگلیسی وارد کرده است و دلیلی برای امیدواری نسبت به بهبود سطح استانداردهای زندگی طی سال‌های آینده وجود ندارد.

 

 

 ·         رشد سریع بخش تولیدی آلمان

4 فوریه 2014

افزایش سفارش‌هاي جدید، تولیدات و مشاغل قوی‌ترین رشد بخش تولیدی آلمان را در ماه ژانویه ظرف بیش از دو سال و نیم گذشته تاکنون رقم زد. این مساله حاکی از آن است که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا سال جدید را با قدرت آغاز کرده است.

 

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014 

 

به گزارش رویترز، شاخص خرید مدیران مرکز مارکیت برای بخش تولیدی آلمان که حدود یک پنجم اقتصاد این کشور را دربر می‌گیرد، از 3/54 واحد در ماه دسامبر به 5/56 واحد در ماه ژانویه افزایش یافته است. این هفتمین افزایش متوالی این شاخص است. اولیور کلودسیک، کارشناس مارکیت می‌گوید:«بخش تولیدی آلمان در آغاز سال 2014 افزایش قابل توجهی داشته است. افزایش شدید مشاغل جدید به‌دلیل تقاضای خوب از طرف بازارهای خارجی و داخلی بوده است و کشورهای آسیایی و ایالات متحده منشأ رشد صادرات بوده‌اند.» این در شرایطی است که اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند اقتصاد آلمان در سال جاری حدود 7/1 درصد رشد خواهد کرد.

 

.         گردشگری محوری برای گسترش روابط ایران و هند

8 فوریه 2014

کشور پهناور هندوستان با حدود ۲۰۰ میلیون مسلمان و ۴۰ میلیون شیعه یکی از بزرگترین ظرفیت ها را برای اعزام گردشگر مذهبی به نقاط مختلف دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران دارد.

 

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014 

 

هرسال هزاران نفر از مسلمانان هند به عنوان گردشگر مذهبی به شهرهای زیارتی ایران سفر می کنند که با توجه به جمعیت عظیم و اشتراکات تاریخی بین دوملت ، ظرفیت های فراوانی برای جذب گردشگران هندی تا چند برابر وجود دارد.مسلمانان بزرگترین اقلیت کشور هند هستند و زندگی شخصی و اجتماعی آنان از جمله در مراکز مذهبی مانند مساجد در بیشتر ایالت ها و شهرهای این کشور آمیخته با فرهنگ مشترک ایرانی - اسلامی است.جمهوری اسلامی ایران علاوه بر سفارت در دهلی نو که دارای خدمات کنسولی است در شهرهای بمبئی مرکز ایالت ماهاراشترا در جنوب غرب و حیدرآباد مرکز ایالت آندراپرادش در جنوب شرق هند کنسولگری دارد.
ایران در فهرست منتشره در روزنامه لوس انجلس تایمز جزء ۲۰ کشور مقصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۴ معرفی شده و به نظر می رسد با جاذبه های متعدد گردشگری ، از جمله اماکن مذهبی و زیارتی و نیز بناهای تاریخی و طبیعی می تواند سهم قابل توجهی در جذب گردشگران هندی داشته باشد.شهر حیدرآباد هند که پیوند تاریخی با شهر اصفهان دارد علاوه بر جمعیت میلیونی هندی ها علاقه مند به ایران بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار سکنه مسلمان دارد که می توان توجه آن را برای سفر به شهرهای تاریخی ایران از جمله اصفهان جلب نمود.
به گفته کارشناسان پادشاهان سلسله قطب شاهیان در جنوب هند که اصالتا اهل همدان بوده اند و همزمان با دوره صفویه حکومت می کرده اند در این منطقه سکه ضرب نموده اند و نوعی اشتراک تاریخی بین اصفهان و حیدرآباد وجود دارد که بستر خوبی برای توسعه همکاری های فرهنگی و گردشگری میان دو کشور خواهد بود.

 

 

·         دولت فدرال سوئیس تصمیم دارد با تدوین قانونی جدید، تبلیغات عمومی برای مصرف سیگار در سطح کشور را به طور کلی ممنوع کند

8 فوریه 2014

به گزارش رسانه های سوئیسی، بر اساس تصمیم شورای فدرال، با تصویب نهایی این قانون محدودیت ها در مورد مصرف سیگار شامل تبلیغات سیگار در خیابان ها توسط نصب پلاکاردها، ممنوعیت تبلیغات در روزنامه ها و همچنین در سینماها خواهد بود.

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014 

 

این قانون جدید در حالی در دست تدوین است که ممنوعیت تبلیغات برای سیگار در رسانه های سمعی و بصری از مدت ها قبل اعمال شده است. البته شرکت های تولید سیگار کماکان اجازه حمایت مالی از اجتماعات و مناسبت ها را خواهند داشت و لایحه جدید برای این امر در حال حاضر در دست بررسی از سوی ارگان های ذیربط است. دولت فدرال سوئیس دلیل این تصمیم خود را از بین بردن جاذبه مواد دخانی برای نوجوانان عنوان کرده و ضمنا تاکید کرده که مصرف سیگار سالانه بیش از ده میلیارد فرانک برای بودجه بهداشت و درمان کشور هزینه در بر دارد.البته کارشناسان امر این موضوع که حتی چنین قانونی هم بتواند مانع و یا موجب کاهش مصرف سیگار در کشور شود را بعید می دانند.

 

 

 

·         کاهش نرخ بیکاری در کانادا

9 فوریه 2014

نرخ بیکاری کانادا در ماه ژانویه بیش از پیش‌بینی اقتصاددانان کاهش یافت، زیرا کارفرمایان، کارکنان تمام وقت بیشتری استخدام کردند.

 

 اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014

 


به گزارش بلومبرگ، دفتر آمار کانادا اعلام کرد نرخ بیکاری از 2/7 درصد در ماه دسامبر به 0/7 درصد در ماه ژانویه کاهش یافته و 29400 شغل ایجاد شده است. این در شرایطی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده درنظرسنجی بلومبرگ انتظار داشتند نرخ بیکاری به 1/7 درصد کاهش یابد و 20 هزار شغل ایجاد شود. به گزارش دفتر آمار کانادا مشاغل تمام وقت در ماه ژانویه 50500 مورد افزایش یافته اما مشاغل پاره‌وقت به اندازه 21100 مورد کاهش یافته است. مشاغل در بخش خدمات 25800 مورد رشد کرده است و شرکت‌های تولیدکننده کالا 3600 نفر را استخدام کرده‌اند. دستمزدها نیز در ماه ژانویه با افزایش رو به رو شده است. متوسط دستمزد کار ساعتی برای کارکنان تمام وقت نسبت به سال گذشته 7/2 درصد رشد کرده است. با این وجود نرخ مشارکت در ماه ژانویه به 3/66 درصد کاهش یافته که کمترین سطح از فوریه سال 2002 تاکنون است. در ماه ژانویه حدود 20900 نفر نیروی کار را ترک کردند که همین مساله موجب کاهش نرخ بیکاری شده است.

 

 

·         نام کشور قزاقستان برای جذب سرمایه بیشتر تغییر می‌کند

10 فوریه 2014

رئیس‌جمهوری قزاقستان خواستار تغییر نام این کشور شد و دلیل آن ‌را جذب بیشتر سرمایه و گردشگر به این کشور دانست.به گزارش النشره الاقتصادیه، نور سلطان نظربایف رئیس‌جمهوری قزاقستان خواستار تغییر نام این کشور شد و پیشنهاد کرد تا پسوند «ستان» از ادامه نام این کشور برداشته شود.بنابراین گزارش، نظربایف معتقد است نام «قزاق» برای این کشور زیبنده‌‌تر است و با استقبال گردشگران و سرمایه‌گذاران همراه می‌شود و دیگر تنفر آنها را در بر نخواهد داشت.رئیس‌جمهوری قزاقستان که در نشست اندیشمندان و فرهنگ‌دوستان این کشور سخنرانی می‌کرد، گفت: خارجی‌ها کشور مغولستان را با حذف «ستان» نام ‌می‌برند.

 

 اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014

 

 (کشور مغولستان در زبان انگلیسی مونگولیا تلفظ می‌شود و پسوند ندارد) با توجه به اینکه این کشور 2 میلیون نفر جمعیت دارد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و این به‌دلیل حذف پسوند «ستان» از نام این کشور است. به گزارش خبرگزاري فارس، قزاقستان کشوری است در آسیای میانه. پایتخت این کشور در سال 1998 از آلماتی در جنوب که بزرگ‌ترین شهر کشور است به آستانه در شمال منتقل شد.جمعیت قزاقستان 16 میلیون و 600 هزار نفر، زبان‌ رسمی آنها قزاقی و روسی و واحد پول آن تنگه است. قزاقستان کشوري محصور در خشکی است و تراکم جمعیتی کمی دارد.اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی است و مقادیري منابع نفت و گاز دارد.

 

·         رشد سه دهم درصدی اقتصاد منطقه یورو

15 فوریه 2014

به گزارش جمعه شب پایگاه اطلاع رسانی اداره تهیه و انتشار آمار اتحادیه اروپا زیر نظر کمیسیون اروپا موسوم به ˈیورو استاتˈ تولید ناخالص داخلی منطقه یورو شامل 17 کشور، 3 دهم درصد و اتحادیه اروپا شامل 28 کشور، 4 دهم درصد در سه ماهه چهارم سال 2013 افزایش یافته است.بر اساس این گزارش،تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه ماهه سوم سال 2013 حدود یک دهم درصد و در منطقه اتحادیه اروپا 3 دهم درصد افزایش یافت. مقایسه آمار تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم سال 2013 با زمان مشابه در سال 2012 از افزایش نیم درصدی تولید ناخالص داخلی در منطقه یورو و 1 دهم درصدی در اتحادیه اروپا خبر می دهد، در حالی که دو منطقه به ترتیب تولید ناخالص داخلی 3- دهم درصد و 2 دهم درصد را در سه ماهه سوم تجربه کرده بودند.

 

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014 

 

تولید ناخالص داخلی در سراسر سال 2013 به طور متوسط در منطقه یورو 4 دهم درصد کاهش و در اتحادیه اروپا یک دهم درصد افزایش یافت. بر اساس این گزارش سه اقتصاد قدرتمند حوزه یورو یعنی آلمان، فرانسه و ایتالیا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۳ به ترتیب چهار، سه و یک دهم درصد رشد داشته اند.در میان هجده کشور حوزه یورو، لیتوانی با یک و دو دهم درصد رشد اقتصادی در این زمان پیشتاز بوده و هلند، آلمان و بلژیک در رتبه های بعدی قرار دارند.ایتالیا با وجود افزایش یک دهم درصدی تولید ناخالص داخلی با معضل اشتغال جوانان مواجه است و نرخ بیکاری در این کشور به 12.5 درصد رسیده است.

 

 

·         تلاش فرانسه برای جلب سرمایه گذاری خارجی ها

18 فوریه 2014

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه دیروز دوشنبه در کاخ الیزه میزبان شماری از شرکت ها و موسسات سرمایه گذاری خارجی بود.به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس 24، رئیس جمهوری فرانسه در این مراسم که 11 وزیر و بیش از 34 شرکت و موسسه سرمایه گذاری خارجی حضور داشتند، برای جلب سرمایه گذاری خارجی ها در فرانسه تلاش کرد.

 

وی گفت که فرانسه از اینکه درهای خود را برای سرمایه گذاری خارجی باز کند، بیم و هراسی ندارد.نزدیک به 30 شرکت و صندوق سرمایه گذاری در فرانسه فعال هستند که در مجموع سرمایه در گردش آنها در این کشور به 850 میلیارد یورو می رسد.

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014

 

 

·         افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در چین

19 فوریه 2014

چین در ماه ژانویه 76/10 میلیارد دلار سرمایه مستقیم خارجی جذب کرد که نسبت به سال گذشته 1/16درصد بیشتر است.این مساله نشان می‌دهد به‌رغم کندی رشد اقتصادی، اعتماد به دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان پابرجا است. به گزارش رویترز، دیروز، سه‌شنبه، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد اکثر این سرمایه‌گذاری یعنی مبلغ 33/6 میلیارد دلار به صنعت خدمات وارد شده، اما سرمایه‌گذاری در بخش تولیدی 7/21 درصد کاهش یافته است. شن دانیانگ، سخنگوی وزارت بازرگانی چین، به رسانه‌ها اعلام کرد اصلاحات اقتصادی چین و باز کردن بخش خدمات به تقویت اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی کمک کرده است. شن گفت: «رشد دو رقمی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ماه ژانویه پاسخی است به این پرسش که آیا فضای سرمایه‌گذاری در چین همچنان مساعد هست یا خیر.

 

اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014 

 

 انتظار داریم که در سال جاری روند رو به رشد سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی حفظ شود.» به گفته شن چین تمرکز جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را به تولید محصولات پیشرفته، بخش خدمات مدرن و صنایع زیست‌محیطی و صرفه‌جو در انرژی معطوف کرده است. سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در بخش توزیع خدمات در ماه ژانویه نسبت به سال گذشته 4/7 درصد رشد کرده و در بخش‌های تجهیزات ارتباطی و بخش کامپیوتر 2/9 درصد جهش کرده است. اما سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در بخش تجهیزات حمل و نقل با کاهش 62 درصدی رو به رو شده است. جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به چین در سال 2013 با رکورد 6/117 میلیارد دلار افزایش یافته است.

 

·         رشد اقتصادی جهان امسال به 75/3 درصد می‌رسد

22 فوریه 2014

صندوق بین‌المللی پول با مثبت دانستن چشم‌انداز اقتصاد جهان پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۴ به 75/3 درصد خواهد رسید.

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی از وضعیت اقتصادی جهان که برای اجلاس گروه 20 تهیه شده است نوشت: «فعالیت‌های اقتصادی جهان افزایش یافته که عمدتا ناشی از عملکرد اقتصادهای پیشرفته بوده است.»این گزارش افزود رشد اقتصادی در نیمه دوم سال 2013 تقویت شد که این امر عمدتا ناشی از تقویت رشد در اقتصادهای پیشرفته بود و همزمان مطابق انتظارات، تقاضا در اقتصاد جهانی به میزان قابل‌توجهی افزایش یافت. در بسیاری از بازارهای نوظهور، به‌رغم افزایش رشد اقتصادی به‌دلیل افزایش صادرات، تقاضای داخلی ضعیف‌تر از میزان پیش‌بینی بوده و این تا حدی نشان‌دهنده وضعیت مالی نامطلوب‌تر است. 

 اخبار و وقایع جهان در فوریه 2014

 

کشمکش جدید مالی بر اقتصاد بازارهای نوظهور تاثیر گذاشته است. در شرایطی که این فشارها ناشی از عوامل نسبتا گسترده‌ای بوده است، اقتصادهای نوظهور با تورم نسبتا بالا و کسری حساب‌های جاری بالا ابتدا شاهد بزرگ‌ترین کاهش قیمت دارایی‌ها بودند. بازارها اخیرا نشانه‌هایی از تثبیت شدن را نشان داده‌اند، اما همچنان شکننده هستند. اقتصادهای «نوظهور مهم» اقداماتی را برای افزایش اعتماد و تقویت تعهدات مطابق با خط مشی‌شان انجام داده‌اند. صندوق بین‌المللی پول در ادامه گزارش خود نوشت: چشم‌انداز اقتصاد جهانی، همان‌گونه که قبلا پیش‌بینی شده بود مثبت است و فرض بر این است که تاثیر ناپایداری مالی اخیر کوتاه خواهد بود. در اقتصادهای پیشرفته شرایط مالی بهتر، رشد در سال‌جاری را تقویت خواهد کرد. این در شرایطی است که چشم‌انداز اقتصادی برای اقتصادهای نوظهور در کوتاه‌مدت به‌طور گسترده‌ای بدون تغییر خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی جهان در سال 2014 به 75/3 درصد و در سال 2015 این رقم به 4 درصد خواهد رسید. نرخ رشد اقتصادی جهان در سال 2013، 3 درصد بود. این ارقام به پیش‌بینی‌های قبلی صندوق بین‌المللی پول نزدیک است. با این وجود، روند احیای اقتصادی همچنان ضعیف است و ریسک‌های مهم کاهشی همچنان پابرجا هستند. خروج سرمایه، بالا بودن نرخ بهره و کاهش قابل‌توجه ارزش پول اقتصادهای نوظهور همچنان یک نگرانی مهم محسوب می‌شود و وخیم‌تر شدن وضعیت مالی می‌تواند میزان سرمایه‌گذاری و رشد در برخی از این کشورها را تضعیف کند. یک ریسک جدید نیز ناشی از نرخ بسیار پایین تورم در حوزه یورو است، جایی که نرخ تورم در دراز مدت کاهشی پیش‌بینی شده است. اجلاس گروه 20 قرار است امروز و فردا 22 و 23 فوریه در سیدنی استرالیا برگزار شود.

 

 

 

 

 

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید


*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود  كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

(Société de transport de Montréal (STM
ارزانترين راه سفر به بلغارستان

ارزانترين راه سفر به بلغارستان

The Cheapest way to get to Bulgaria from Istanbul
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل  مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد